Home > Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators > OXJTCDJANF-40.000000
OXJTCDJANF-40.000000
Manufacturer Part Number OXJTCDJANF-40.000000
Manufacturer Taitien
Description 40MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 2.5V 8mA Enable/Disable
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
OXJTCDJANF-40.000000 Price
Technical Specifications of OXJTCDJANF-40.000000
Datasheet OXJTCDJANF-40.000000 datasheet
CategoryCrystals and Oscillators
FamilyOscillators
ManufacturerTaitien
SeriesOX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency40MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
<   Previous Product Next Product   >
Home > Products
Electronic Components and Parts
OXJTCDJANF-40.000000
OXJTCDJANF-40.000000 Price
FamilyOscillators
SeriesOX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency40MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Height0.043" (1.10mm)